KONST / Ramar / Sockerströare + 4377453
nr 437 7453
Sockerströare +
såsslev, silver, 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 november 2006
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver